Новини

Чиновники ЄС привітали українців з набуттям чинності угоди про асоціацію

Угода надасть нового імпульсу українсько-європейському співробітництву у багатьох галузях.
Угода про асоціацію між Європейським Союзом і Україною повністю набуває чинності сьогодні, 1 вересня. Угода про асоціацію, у тому числі створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, є основним інструментом зближення України і ЄС: вона сприяє більш глибоким політичним та економічним зв'язкам, а також повазі спільних європейських цінностей, йдеться в прес-релізі Зовнішньої дипломатичної служби ЄС.
 
"Рішучість - це чеснота. Сьогодні, незважаючи на всі труднощі, ми це зробили. З набуттям чинності Угоди про асоціацію з Україною Європейський Союз виконує свої обіцянки нашим українським друзям. Я дякую всім тим, хто зробив це можливим: тим, хто стояв на Майдані, і тим, хто старанно працює, щоб змінити країну на краще. Це день свята для нашого європейського континенту", - цитує прес-служба слова президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера.
 
У свою чергу верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та політики безпеки, віце-президент Комісії Федеріка Могеріні зазначила, що сьогодні нарешті вдалося досягти більш тісної асоціації між Європейським союзом і Україною.
 
За її словами, Угода означає більш тісні зв'язки між громадянами України і ЄС, великі ринки і більше можливостей для бізнесу та підприємців, а також збільшення обміну досвідом та інформацією.
"Це показує, що ми поділяємо ті ж цілі, і що український народ може розраховувати на підтримку і співпрацю Європейського Союзу на довгі роки", - сказала вона.
 
Комісар Єврокомісії з питань політики сусідства та розширення бізнесу Йоханнес Хан заявив: "Покоління громадян України отримають вигоду від більш тісних зв'язків з ЄС. Перші конкретні результати реалізації Угоди вже можна побачити: експорт України в ЄС збільшився, і ЄС підтвердив свою позицію в якості першого торгового партнера України. Недавні реформи в Україні були безпрецедентними, в той же час ще залишається багато роботи, зокрема в боротьбі з корупцією. Європейський союз продовжить підтримувати реформи в Україні як з допомогою експертів, так і з фінансовою підтримкою".
 
Відзначається також, що ЄС беззастережно підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, а також постійні амбітні зусилля української влади щодо реформування інститутів та економіки країни, які відкриють весь потенціал Угоди про асоціацію та переваги для українського народу.
 
У відповідності з Угодою Україна зобов'язалася провести структурні реформи в таких галузях, як демократія, права людини, верховенство закону, ефективне управління, торгівля та сталий розвиток.
 
В Угоді про асоціацію також передбачається розширення співробітництва в області охорони навколишнього середовища, соціального розвитку, транспорту, захисту споживачів, забезпечення рівних можливостей, освіти, молоді та культури, промисловості і енергетики.
 
Крім того, в прес-релізі йдеться про те, що вступ в силу Угоди додасть новий імпульс співпраці в таких сферах, як зовнішня політика та політика безпеки, правосуддя, оподаткування, управління державними фінансами, наука і техніка, освіта та цифрові технології.
 
Як відомо, переговори щодо Угоди про асоціацію велися з 2007 по 2011 роки. Документ був підписаний 21 березня і 27 червня 2014 року. Значна частина Угоди про асоціацію застосовувалася тимчасово з 1 листопада 2014 року, а з 1 січня 2016 року була застосована поглиблена і всеохоплююча зона вільної торгівлі. Рада ЄС завершила ратифікацію Угоди про асоціацію з Україною 11 липня 2017 року.
 

Джерело www.zn.ua


Bookmark and Share

Всі новини

Хочете бути в курсі новин? Підпишіться на нашу розсилку!

Генеральний новинний партнер


Генеральний медіа-партнер

Виставки-партнери

200_200_trans_ua_2017 200_200_2017_ru 


ІНФОРМАЦІЙНІ ПАРТНЕРИ

avtokom AVTOLADY_plus_logo getimg3 6a0287da25bd3d991ee113c96122816c
getimg 0c6b46b21387f2726815a83ce38a4f4a kontinent autoway_180х60_all_1
getimg7 getimg2 AUTOria Information-Partners 1
AGV_logo_center_180_60 trademaster2105 jaltest stl_bid-logo
logo-Turborail-Polska PereviznikLogo kompass_180x60_ua auto-Kiev-1150162975_2
AVTO_I_SERVIS_logo_new lucky-ukraine-logo

Фотогалерея

tir_photo

 

ВІДЕО